Payday Loans
Dünyanın Şiiri
FERYAT

 

Serdar Üstündağ

Yaşlı gözlerim bir umut arayışında, ufku seyre dalsa

Şu kanat çırpan göçmen kuşlar, bu sefer beni de alsa

İstemem bu dünya saltanatını, sonunda ölüm varsa

İlle de vatanım diyen can kuşu, içimde feryat eder.

Devamını oku...
güler100

İsmail Hakkı Avcı

Öğrencilerimden biri sıla-i rahim vesilesiyle memleketine gider. İlçe'de tanıdıklarından ikisinin bir hususu tartıştıklarını görür. Sorunca onlar şöyle cevaplarlar:

"Kaymakamlıkta iş başvurusunda bulunduk. İstenen evrakdan şu vesikalığı anlayamadık." Derler. Meğer hazırlamaları icap eden nüfus sureti, ikametgâh, sabıka kaydı gibi belgelerden başka 8 adet de vesikalık fotoğraf isteniyormuş.

Devamını oku...
Kimler Sitede
Şu anda 27 konuk çevrimiçi
Site Anketi
Sitemizi Beğendiniz mi?
 
Giriş Formu

 

eskaderlogo

 

 

 

sanatalemilogo

zeytin_burnu_etkinlik_2

 

uskudar-belediyesi

 

aydnlar_camide2

 

moralfm_logo

ded5

 

yedirenkiletisim

 

Kltr_ve_Turizm_emzik

 • Mustafa Taşgetiren
 • Mehmet Nuri Yardım
 • İsmail Hakkı Avcı
 • Recep Arslan
 • Emrah Bekçi
 • Hüseyin Sarıkoç
 • Yusuf Bilge
 • Serdar Üstündağ
 • Mürsel Ağaç
 • Kaan Murat Yanık
 • Cansaran Kızıltaş
 • Ümit Şimşek
 • Mevlüt Faruk İslamoğlu
 • M.Talat Uzunyaylalı
 • Zeynep Didem Gezgin

Serdar Üstündağ

serdar ustundag

1974 senesinde Almanya’nın Duisburg vilayetinde dünyaya geldi. 20 yaşında iken tasavvufa karşı duyduğu derin ilgi hayatında önemli bir kırılma noktası oldu. Tasavvufî alanda ortaya koyduğu araştırma ve incelemeler neticesinde bugüne kadar birçok çalışmaya imza attı. Yazı hayatına, 2003 yılında aylık bir dergi için kaleme aldığı hikâye ile başlayan Üstündağ’ın, 2006 senesinde tasavvuf sohbetlerinden derlediği ilk kitabı büyük beğeni topladı.

2008 senesinde yazar ve yönetmenliğini yaptığı, tasavvuf büyüklerinin hayatını konu alan biyografi belgeseli ile Tasavvuf dünyasının temsilcilerine dikkat çekti. Yazar, deneme, şiir, makale, gezi, hatıra, portre, köşe yazısı, hikâye, röportaj ve mizah gibi edebi dallarda eser ortaya koymaya devam ediyor. ESKADER üyesi olan ve Kültür sanat etkinliklerinde tasavvufi yönüyle var olmaya çalışan Üstündağ, roman türünde yeni eserleri “Derviş” ve “Son Müderris” ile okuruna farklı bir pencere açmayı hedefliyor. Üstündağ, evli ve üç çocuk babası…

Son Güncelleme (Pazar, 08 Nisan 2012 23:15)

 
Prof. Dr. Ali Arslan 31 Mart'ı ve II. Abdülhamit'i anlatacak.

 

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Arslan, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği Yakın Tarih Buluşmaları seminerinde Nisan ayında "31 Mart Vakası ve II. Abdülhamit'in Tahttan İndirilmesi"ni anlatacak.

Devamını oku...
İstanbul Kültür Sarayı
Özcan Ünlü: Adliyeye Sanat Yakışır...


Özcan Ünlü

Türkiye İstanbul demek, İstanbul Tarihi Yarımada, Tarihi Yarımada ise Sultanahmet...Yani Payitaht'ın merkezi. Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Camii, Gülhane Parkı, Sultanahmet Camii ve daha ilerilere doğru Fatih vs.

Devamını oku...

slaboyutu

yazkolmuyarszmrgeene

mendilimsendekalsn

ziya_osmansaba_sevgisi

safiyeerolkesif

edebiyatmzda_huzun

ocukluk_hatralar

Napolyon

İki Başlayış...

Erkan Saltan

Ağlamayı bilen bebek gülmeyi de biliyordur. Ama gülerek gelmiyor hiçbir bebek; sonuçta geleceği dünyaya...

Ağlayarak başlamak yeni dünyaya; aslında hayatın sonunu görmektir daha yolun başında.

Bir ağlama sesidir merhaba dediğimiz; ağlamayla uğurlandığımız dünyadan.

Devamını oku...
İbrahimin Hakikati

Bahaeddin Sağlam

Yerinde kullanılmayan veya gerçek değeri bilinmeyen mal, insanı yanlış noktalara vardırdığı gibi; dil ve literatür farklılığından dolayı yanlış anlaşılan ve dolayısıyla yanlış kullanılan dinî kıssalar da insanlık için sonsuz bir hazine gibi iken maalesef bazı insanların dinsizleşmesine ve dolayısıyla bütün kutsal değerlerden mahrumiyetlerine sebep olduğu gibi; dindar kesimin de hurafelere batmasına ve çocukluk seviyesinde kalmasına sebep oluyor.

Devamını oku...
Edebiyatta Boğaz Esintileri

Zeynep Didem Gezgin

Dünyanın birçok yerinde mehtap güzel ve farklı görünür. Ancak mehtaba yaşama üslubu veren, ona bir ay ışığı musikisi konduran Boğaziçi'dir. Balık farklı sularda avlanabilir. Gelin görün ki, avın seremoniye dönüşmesi yalnızca Boğaziçi'nde karşımıza çıkar. Lüferin Marmara'ya uğradığını herkes aynı gün öğrenir, mesela. Her şehrin mesire yerlerinde seyre çıkılır da sadece İstanbul'da kent sakinleri önceden sözleşmiş gibi aynı vakitlerde aynı mekânlarda rastlaşır.

Devamını oku...
Arama
Etkinlik Takvimi
Duyurular

Merhum ilim adamı ve sanat tarihçisi Prof. Dr. Oktay Aslanapa 5 nisan Cumartesi günü İstanbul Üniversitesi Avrupa Enstitüsü'nde anılacak. Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu ve Pof. Dr. Yıldız Demiriz'in "Türk Sanatında Oktay Aslanapa" konferansı saat 14.00'te başlayacak. Toplantıyı Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı düzenliyor.

 

Üstat Cemil Meriç'in Beğendiği ve Söylediği Şarkılar Konuşmacı: Fırat Kızıltuğ

Devam?n? oku...  

 

Yard. Doç. Dr. Ömer Kul, bu akşam İstanbul Türkocağı’nda “Doğu Türkistan” konulu bir konuşma yapacak. Sohbet toplantısı, saat 18.00’de başlayacak

 

Zeytinburnu Belediyesi, edebiyattan umudunu kesmeyenleri, bir kitap okuyup hayatları değişenleri, kelimelerin gücüne inananları Geçmiş Zamanın İzinde Roman söyleşisi ile edebiyatla buluşturuyor.

Romancı Güray Süngü'nün moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye bu ay yazar Beşir Ayvazoğlu konuk oluyor.

Devam?n? oku...  

İLAHİ NEFESLER

Mehmet Davut Göksu

9 Nisan 2014 Çarşamba Günü Saat 18:30'da TYB Medresesinde "İlahi Nefesler" Başlığı Altında Tasavvufi Yürüyüşün Kalbi Adımlarının Anlatıldığı "Sufilerin İlahileri ve Bu İlahilerin Anlam Derinlikleri" Semineri Gerçekleşecektir.

Devam?n? oku...  

İLESAM'ın 48. Çınaraltı Sohbetleri'nde "Medeniyet Türkçesi" Konuşulacak..İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri'nin kırksekizincisi 29 Mart 2014,Cumartesi günü gerçekleşecek.

İLESAM İstanbul Şubesi'nin her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü'nde, (Ahmet Hamdi Tanpınar Müze ve Kütüphanesi) gerçekleştirdiği faaliyetleri arasında bu ay da "Medeniyet Türkçesi" konuşulacak.

Devam?n? oku...