Payday Loans
Dünyanın Şiiri
Ergülen: Sezai Karakoç politik bir şairdir.

Şair Haydar Ergülen, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği Şairin Yaşamı seminer dizisinde ikinci yeni şairlerinden Sezai Karakoç'u anlattı. Karakoç'un Balkon şiirinin İkinci Yeni akımını başlattığını söyleyen Ergülen, Karakoç'un İkinci Yeni'nin en sivil üç şairinden biri olduğunu söyledi.

Devamını oku...
güler100

İsmail Hakkı Avcı

Öğrencilerimden biri anne, baba ve kardeşiyle bir tatil günü gezmek üzere Şile'ye doğru yola çıkarlar.

Beykoz Akbaba yolunda arabalarıyla ilerlerken meskûn bir yerde yola fırlayan bir kediye çarparlar. Yola devam ederler, ancak kediye çarptık zannıyla da üzülürler. 'Acaba kediye bir şey oldu mu, yaralandı mı yoksa?'

Devamını oku...
Kimler Sitede
Şu anda 21 konuk çevrimiçi
Site Anketi
Sitemizi Beğendiniz mi?
 
Giriş Formu

 

eskaderlogo

 

 

 

sanatalemilogo

zeytin_burnu_etkinlik_2

 

uskudar-belediyesi

 

aydnlar_camide2

 

moralfm_logo

ded5

 

yedirenkiletisim

 

Kltr_ve_Turizm_emzik

 • Mustafa Taşgetiren
 • Mehmet Nuri Yardım
 • İsmail Hakkı Avcı
 • Recep Arslan
 • Emrah Bekçi
 • Hüseyin Sarıkoç
 • Yusuf Bilge
 • Serdar Üstündağ
 • Mürsel Ağaç
 • Kaan Murat Yanık
 • Cansaran Kızıltaş
 • Ümit Şimşek
 • Mevlüt Faruk İslamoğlu
 • M.Talat Uzunyaylalı
 • Zeynep Didem Gezgin

Serdar Üstündağ

serdar ustundag

1974 senesinde Almanya’nın Duisburg vilayetinde dünyaya geldi. 20 yaşında iken tasavvufa karşı duyduğu derin ilgi hayatında önemli bir kırılma noktası oldu. Tasavvufî alanda ortaya koyduğu araştırma ve incelemeler neticesinde bugüne kadar birçok çalışmaya imza attı. Yazı hayatına, 2003 yılında aylık bir dergi için kaleme aldığı hikâye ile başlayan Üstündağ’ın, 2006 senesinde tasavvuf sohbetlerinden derlediği ilk kitabı büyük beğeni topladı.

2008 senesinde yazar ve yönetmenliğini yaptığı, tasavvuf büyüklerinin hayatını konu alan biyografi belgeseli ile Tasavvuf dünyasının temsilcilerine dikkat çekti. Yazar, deneme, şiir, makale, gezi, hatıra, portre, köşe yazısı, hikâye, röportaj ve mizah gibi edebi dallarda eser ortaya koymaya devam ediyor. ESKADER üyesi olan ve Kültür sanat etkinliklerinde tasavvufi yönüyle var olmaya çalışan Üstündağ, roman türünde yeni eserleri “Derviş” ve “Son Müderris” ile okuruna farklı bir pencere açmayı hedefliyor. Üstündağ, evli ve üç çocuk babası…

Son Güncelleme (Pazar, 08 Nisan 2012 23:15)

 
Özgürlüğün Sınırı

Serdar Üstündağ

Özgürlük; sözlüklerde "herhangi bir kısıtlamaya, zorlamaya bağlı olmaksızın düşünme veya davranma; herhangi bir şarta bağlı olmama durumu" olarak ifade edilse de; bu kavram maalesef bugün farklı şekillerde suiistimal edilmektedir. Özgürlük taraftarı olduğunu iddia eden belli bir kesim, özgürlüğünü kısıtladığını düşündüğü başka birilerini rahatlıkla itham, hatta mağdur edebilmektedir.

Devamını oku...
İstanbul Kültür Sarayı
Elif Sönmezışık: Kültür Sarayı Suskunluğumuza İyi Gelir...

Elif Sönmezışık

İstanbul'un belki de en dikkate değer tarafı, tarihinin bir değişim ve dönüşüm manzumesi oluşu...  Bunu siluetine baktığınızda ve bugünkü halini çok eski fotoğraflarla karşılaştırdığınızda fark edebilirsiniz.

Semtlerinden birinin terk ettiği vazifeyi, bir bakarsınız ki başka bir semti üstlenmiştir. Uzun süre uğramadığınız caddelerdeki kaçıncı kere el değiştirdiği bilinmeyen binaların, mağazaların ve dükkânların çehrelerini yenilenmiş ve geçmişin izlerinin kökünden temizlenmiş olduğunu görürsünüz.

Bâbıâli de son dönemde bu değişim ve dönüşümden en çok payını alanlardan...

Devamını oku...

slaboyutu

yazkolmuyarszmrgeene

mendilimsendekalsn

ziya_osmansaba_sevgisi

safiyeerolkesif

edebiyatmzda_huzun

ocukluk_hatralar

Napolyon

Ahlat'taki Mezar Taşları Kitaplaştırılacak

Tarihi Selçuklu mezar taşlarındaki yazılar kitaplaştırılıyor. Eski Ahlat şehrinde kazı çalışması yürüten YYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük İslam mezarlığındaki taşların kitaplaştırılacağını söyledi.

Devamını oku...
Tepebağ'daki buluntular

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Adana Müze Müdürlüğü ile yürüttüğü çalışmalara Çukurova Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Fatih Gülşen bilimsel danışmanlık yapıyor.Kazı çalışmalarına kısa bir süre önce başlanmasına karşın ortaya çıkan buluntuların çokluğu, höyük de kazının başlamasının ne kadar isabetli bir girişim olduğunu ortaya koyuyor.

Devamını oku...
OSMANLIDA KUŞ EVLERİ

Zeynep Didem Gezgin

Osmanlıda "Kuş Evleri"nin en güzel örnekleri Osmanlı'da yapıldı. Osmanlı mimarisinde ve sanatıında özel bir yeri olan fakat günümüzde malesef unutulmuş kuş evlerinden   söz etmek isterim. Saka , Serçe kırlangıç gibi küçük kuşlar için yapılan bu barınaklar öyle özenle yapılmış ki   zamanla kuş sarayı , kuş köşkü şeklini almıştır. Kuş evleri sadece mimarî bir gelenek değil aynı zamanda Osmanlı'da hayır ve sevaba dayalı bir Osmanlı  vakıf geleneği.

Devamını oku...
Arama
Etkinlik Takvimi
Duyurular

Merhum ilim adamı ve sanat tarihçisi Prof. Dr. Oktay Aslanapa 5 nisan Cumartesi günü İstanbul Üniversitesi Avrupa Enstitüsü'nde anılacak. Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu ve Pof. Dr. Yıldız Demiriz'in "Türk Sanatında Oktay Aslanapa" konferansı saat 14.00'te başlayacak. Toplantıyı Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı düzenliyor.

 

Üstat Cemil Meriç'in Beğendiği ve Söylediği Şarkılar Konuşmacı: Fırat Kızıltuğ

Devam?n? oku...  

 

Yard. Doç. Dr. Ömer Kul, bu akşam İstanbul Türkocağı’nda “Doğu Türkistan” konulu bir konuşma yapacak. Sohbet toplantısı, saat 18.00’de başlayacak

 

Zeytinburnu Belediyesi, edebiyattan umudunu kesmeyenleri, bir kitap okuyup hayatları değişenleri, kelimelerin gücüne inananları Geçmiş Zamanın İzinde Roman söyleşisi ile edebiyatla buluşturuyor.

Romancı Güray Süngü'nün moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye bu ay yazar Beşir Ayvazoğlu konuk oluyor.

Devam?n? oku...  

 

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Arslan, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği Yakın Tarih Buluşmaları seminerinde Nisan ayında "31 Mart Vakası ve II. Abdülhamit'in Tahttan İndirilmesi"ni anlatacak.

Devam?n? oku...  

Türk Şiirinde "Garip" akımının öncüsü olarak kabul edilen şair Orhan Veli Kanık, doğumunun 100. yılında İstanbul Fatih'te anılıyor. Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde Özcan Ünlü'nün yöneteceği panelde Abdullah Uçman, İsa Kocakaplan ve Mehmet Nuri Yardım Orhan Veli'yi anlatacaklar.

Devam?n? oku...